Milí rodiče,

ve čtvrtek jsme si broučkový den opravdu užili 🙂 Děti přišly převlečené za různé druhy broučků, nechyběli motýlci, pavouci, včely, berušky, mravenci, vážka, ale i kostým mouchy. Na všech kostýmech byla vidět fantazie a kreativita. Ráno jsme poznávali, kdo za jakého broučka přišel, v tělocvičně probíhalo velké představování s diskotékou písní na motivy broučků a berušek…také jsme soutěžili, např. v přenášení cihliček „tykadly“, v obíhání kolem mety, kdy děti na lžíci přenášely hmyzí „vajíčka“. Dětem u Soviček se líbila hra, kdy sosáčkem (brčkem) musely nasát kousek sušenky a přenést, potom bublaly sosáčkem do vody. Na zahradě ochutnávaly mini piškotky, které musely ulovit jazýčkem, no byla to legrace a dopoledne uteklo jako voda. Paní učitelky „čmelda Blanka“ a „Ferda mravenec Šárka“ si připravily pro děti tolik úkolů, že jsme ani vše nestihli. Bezvadně se zapojila a pomáhala i naše praktikantka, paní učitelka „beruška Lenka“.

Děkujeme všem dětem za jejich účast a nadšení a maminkám za spolupráci při vymýšlení kostýmů pro naše kouzelné malé broučky. A už nyní těšíme se na další společné akce.