Na společné vycházky chodívají Myšky i Sovičky pravidelně každý den, a jinak tomu nebylo ani o úterním dopoledni. Když jsme vyšli ze dveří, už na nás čekal skřítek Usínáček s dopisem, který nám paní učitelka přečetla. V dopisu byly instrukce, kterými nám Usínáček se svými kamarády skřítky a vílou přiblížili, co nás během putování lesem čeká.

Vyrazili jsme a potkávali nejen oranžové fáborky, které nám ukazovaly správnou cestu, ale i obálky se 6 úkoly, které jsme postupně plnili. Mnohdy to nebyly úkoly jednoduché, protože vyžadovaly naši soustředěnost, postřeh a kreativitu (tvoření obličeje skřítka, stavba domečku pro skřítky, frotáž kůry voskovkou). Našly se i úkoly, kde jsme ukázali naši hbitost a rychlost (běh za skřítkem, sběr šišek a hod na cíl, stezka odvahy se zavázanýma očima). V poslední obálce byl napsán vzkaz: „děti, protože jste všechny zadané úkoly splnily správně, čeká na vás v lese odměna, kterou jsme pro vás my skřítci připravili. Zkuste ji najít!“ A opravdu jsme společnými silami a hledáním poklad našli a spravedlivě rozdělili. S poděkováním a krátkou ukolébavkou pro skřítka se s ním děti rozloučily a popřáli mu sladké sny.

Petra Synková