Pohádka „O prasátku Arturovi“

Dnes do naší školky zavítalo Karlovarské hudební divadlo s pohádkou „O prasátku Arturovi“. Prasátko Artur žije se svojí maminkou, tatínkem a sourozenci v malém domečku. Malý Arturek je chtivý poznání, ale nikdo z rodiny se o něj příliš nezajímá. A tak jednoho dne, když k tomu pomůže náhoda, vyrazí za poznáním do světa. Díky setkání s různými lidmi se naučí nejen číst, ale i to, z čeho a jak se pečou koláče.

Představení je kombinací činohry a maňáskového divadla, protkaným písničkami. Inscenace je založena na interakci s dětmi a její součástí je edukace zaměřená na rozlišování materiálů v rámci třídění domácího odpadu, kterou si mohly děti vyzkoušet. Tuto pohádku dostaly děti jako dárek od společnosti EKO-KOM, která se zabývá sběrem a recyklací obalových odpadů. Příběh o malém Arturkovi se dětem moc líbil a odměnily ho obrovským potleskem.

Synková Petra