Podzim nám z rychlíku zamával a příroda i zvířátka se pomalu ukládají k zimnímu spánku. Proto jsme se společně s dětmi podle fáborků vydali do lesa, abychom uspali skřítka „Podzimníčka“ a všechna zvířátka. Všichni jsme plnili nejrůznější úkoly, které si pro nás zvířátka připravila a pečlivě nám je schovala. Nejprve jsme navštívili veverky, které si zrovna dělaly zásoby na zimu a potřebovaly naši pomoc. Proměnili jsme se na veverky a pomohli jsme jim nasbírat šišky do jejich domečků.  Také ježci se chystali k zimnímu spánku, ale ještě, než se zavrtali do svých pelíšků, zahráli jsme si s nimi „lesní pexeso“, to vám byla zábava. Ježek nám ukázal několik přírodnin, které v lese našel a my jsme k nim našli v lese stejné kamarády. S medvědy jsme si uspořádali zvířecí závody, zahráli jsme si například na žáby, raky, čápy.  Také jsme nezapomněli na jezevce, kteří si zrovna stavěli noru, kde přečkají zimu. K takové stavbě ale potřebovali naši pomoc, sesbírali jsme několik listů, ze kterých jsme skládali obrázky. Se zajícem „Ušáčkem“ na nás čekalo podzimní hádání, představte si, že jsme všechno uhádli. U divokého prasátka jsme ukazovali, jací jsme siláci a přetahovali jsme se. Se srnkou jsme si zahráli na schovávanou, to nás moc bavilo. Pak jsme pokračovali lesem dál, až jsme došli k pavoukovi, který si pro nás připravil pavoučí překážku, a tak jsme si zahráli na obratné broučky a pavoučí sítí jsme hravě prolezli. A než jsme se nadáli, už jsme byli všichni v cíli a zbývalo jediné, najít ten vytoužený sladký poklad.  Co myslíte, podařilo se nám to?  😊