Milí rodiče,

„Sovičky“ si tentokrát zahrály na stavitele věží. A že to byla hra! Kdo by rád nestavěl z těch krásných barevných kostek, ovšem stavebním materiálem byla i vlastní těla. Mimo to, že se děti radovaly ze svých hezkých staveb, dověděly se i mnoho zajímavého. Pod vedením paní lektorky se zaměřily na různé druhy věží – kostelní, hradní, ale také na Eiffelovku či šikmou věž v Pise. Děti si nejprve podle plánku ve skupinkách postavily malé věže, zkušební panáček a paní lektorka jim na oplátku vysvětlili důležité stavební prvky, zejména širokou základnu, kterou si pak děti vyzkoušely v praxi na sobě. Naši malí stavitelé se tak pustili do stavby ještědského vysílače,  děti stavěly ve skupinkách přesně podle plánku. Dobrá práce malých stavitelů byla odměněna velkou pochvalou a udělením titulu STAVITEL VĚŽÍ.