Milí rodiče,

rády bychom vás informovaly, co se už naše  „Sovičky“ díky spolupráci s Malou technickou univerzitou naučily a dozvěděly. V minulém týdnu získaly děti titul  „Malý projektant“.  Nejprve postavily ve skupinkách části ulic s křižovatkami, a pak je v rámci spolupráce spojily. Pro svoji ulici si zvolily příhodný název  „Libuška“. Bylo také zapotřebí se v ulici pořádně zabydlet, a proto postavili kamarádi ve dvojicích domečky podle návodu, nesměli také zapomenout na kostky k připojení inženýrské sítě. A hurá, povedlo se! Všechny domy jsme společnými silami připojili k vodojemu, k čističce odpadních vod a k trafostanici. Ulice se nám dokonce rozsvítila i pouličními lampami. No, zkrátka jsme se zase všichni naučili plno nových věcí, které se nám jistě budou hodit. 🙂

V tomto týdnu si děti zahrály na  „stavitele mostů“. Dozvěděly se, jak má správně takový most vypadat, a jaký je jeho účel. Seznámily se s pojmem  „pilíř“ a v praxi si vyzkoušely, jak moc je pro stabilitu důležitý. Také jsme se v průběhu lekce vypravili na výlet do naší historie, děti se seznámily díky moc hezky zpracované knížce s původem Karlova mostu a s dalšími jeho stavbami. Největším zážitkem pro děti stoprocentně bylo, když si mohly postavit svůj vlastní obrovský most s pilíři, který poté samy vyzkoušely.  Nebojte, postavily ho dobře a most všechny děti udržel. Děti si zahrály i zábavnou hru s vajíčky. Co myslíte, opravdu je náš nejslavnější most postaven z vajíček? 🙂

V příštím týdnu se už moc těšíme na další lekci, nechte se překvapit, na co si zahrajeme tentokrát. 🙂