Zdravíme všechny čtenáře,

víte, jak se staví půdorys podle technického výkresu a jaké máme druhy zdí? My děti ze „Soviček“ to už dneska všechno víme. Dnes jsme se totiž všichni zúčastnili druhé lekce z projektu Malé technické univerzity, jehož náplní je technické vzdělávání dětí v mateřských školách. Vyzkoušeli jsme si, jaké by to bylo, kdybychom se stali „malými architekty“, a co všechno takový architekt dělá. Nejprve jsme si s kamarádem ve dvojici postavili domeček. Už také víme, že takový dům, nebo jakákoliv jiná budova se staví na základové desce a při stavbě je důležité jednotlivé kostičky vázat, aby se nám domečky nebortily. Protože jsme chtěli, aby nám to šlo hezky od ruky, naučili jsme se také s paní lektorkou básničku o stavění domečku. Seznámili jsme se s technickým výkresem zábavnou formou. Prakticky jsme si ukázali obvodové zdi a příčky v naší školce. A nakonec jsme podle technického výkresu (návodu) udělali ve skupinkách náš „kostičkový“ technický výkres, který jsme později obohatili i o nábytek. Poté jsme dostali od paní lektorky panáčky, se kterými jsme náš domeček pořádně prozkoumali. A co nás čeká příště? Stanou se z nás „malí inženýři“, to bude paráda.