Milí rodiče,

víte, jak se staví město? Představte si, že děti ze třídy „Soviček“ to už vědí. Naše mateřská škola ze zapojila do projektu Malé technické univerzity a děti včera absolvovaly jeden z jejich vzdělávacích programů s názvem „Stavitel města“. Děti pod vedením paní lektorky si postavily své vlastní městečko, které si zábavně pojmenovaly jako město – „Nanuk“.  V našem městě „Nanuk“ nechyběly silnice, které si děti ve skupinkách správně poskládaly, různé stavby, jako je autobusové a vlakové nádraží, obchod, pošta, restaurace, mateřská škola, benzínka, divadlo a další stavby. Všechny budovy stavěly děti s kamarádem ve dvojici pomocí dětské stavebnice LEGO DUPLO, díky které si děti procvičily přirozenou hravost, spolupráci v menší skupince a s kamarádem a také technické uvažování. Dále se děti seznámily s mapou a své městečko „Nanuk“ zakreslily do mapy.  Na konci lekce se z nich staly opravdoví „ stavitelé města“ a byly paní lektorkou náležitě oceněni a domů si odnášely diplom „stavitele města“. Kdo ví, třeba v budoucnu se z dětí stanou opravdoví stavitelé a my už se nyní těšíme na další lekci, kdy se z nás stanou „malí architekti“.