„Nevídáno, neslýcháno, vodník cvičí každé ráno, nejdřív nožky protahuje, do výšky se natahuje, potom ještě dřepy dělá, ten je pilný jako včela…“

V tomto rytmu jsme společně s vodníkem Česílkem zahájili náš plavecký výcvik s názvem „Voda je můj kamarád, budeme si spolu hrát“. Jednou týdně se některé naše „Sovičky“ promění v „plaváčky“ a užíváme si všichni společně vodní radovánky v bazénu v hotelu Bezděz ve Starých Splavech. Každé plavání zahajujeme pořádnou rozcvičkou v doprovodu písně vodníka Česílky a následně se pořádně protahujeme s říkankami, se kterými nám to jde skvěle. Už od 1. lekce se učíme být s vodou kamarádi, postupně se s ní seznamujeme, učíme se plno nových vodních dovedností, a hlavně se radujeme. 😊 Hrajeme si spolu trošku jinak než ve školce, a to nás moc baví, koukněte sami.  A už nyní se těšíme na další plavčo, a proto plavání třikrát HURÁ!