„Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko, sedíš tu u cesty, stane se neštěstí, něco tě zajede….“

Jaký byl náš SLUNÍČKOVÝ den? No, povíme vám, že jsme si ho všichni s nadšením užili. Naše školička měla velikou radost, protože se celá rozzářila a rozsvítila žlutou barvičkou. Všechny děti se totiž doma začarovaly a místo dětí k nám zavítaly do školky samá veselá sluníčka. 😊 „Myšky“  začaly v rytmu žlutého dne hned od rána, hrály si se žlutou barvičkou a hledaly ve třídě všechno, co je žluté, a že toho nebylo málo. Poté si povídaly o tom, co všechno může být kulaté, stejně jako je sluníčko. Hrály si se slovíčky, vytleskávaly a nakonec krásná sluníčka z různých materiálů vytvořily. 😊 Nezapomněly jim ani u stolečků vybarvit „sluníčkového kamaráda“. Ale protože mají „Myšky“ plno energie a síly, čekalo na ně v tělocvičně spoustu pohybových her, ve kterých jim dělalo průvodce naše „školkové sluníčko“. Děti běhaly, dováděly a hrály si se sluníčkem a mráčky na honěnou. Sluníčko mělo z „Myšek“ velikou radost a všechny děti za odměnu svým paprskem pohladilo.  No, a „Myšičky“ mu na oplátku zazpívaly u klavíru pár písniček. 😊

Také „Sovičky“ prožily s paní učitelkou bezvadný „SLUNÍČKOVÝ DEN“. Protože občas zařazujeme do cvičení i jógu, nechyběl tradiční „pozdrav slunci“ se kterým jsme ŽLUTÝ DEN krásně zahájili a sluníčko mezi nás přivítali. Se sluníčkem jsme se vydali na SLUNEČNÍ POUŤ. Cvičili jsme s overbally, které jsme začarovali na veselá barevná sluníčka. Procvičovali jsme se sluníčky orientaci v prostoru, na svém těle a trénovali koordinaci jednotlivých pohybů, zkrátka jsme se ani trochu nenudili. 😊 Také jsme s kamarády zkoušeli spolupracovat při hře „na hada“ a sluníčko jsme mezi sebou posílali, všemi možnými způsoby. Také si představte, že naše sluníčko honili neposední mráčci, ale nebojte se, byli jsme šikovní a ani jeden mráček sluníčko nechytil. Ve třídě nám sluníčko vyprávělo pohádku a my jako velcí pomocníčci jsme mu ji pomáhali pohybově doprovázet a ukazovat. Aby nebylo sluníčko smutné, vytvořili jsme mu na koberci z různých materiálů další kamarády. U jednoho z nich jsme se na památku i vyfotili. 😊

Na náš „SLUNÍČKOVÝ DEN“ nezapomněly ani paní kuchařky a vyčarovaly nám menu, ve kterém hrála hlavní roli žlutá barvička, to bylo moc prima. Sluníčko všechny vyvedlo ze špatné nálady a všechno okolo nás bylo hned veselejší. Moc děkujeme rodičům za bezva spolupráci a těšíme se na další „nevšední“ dny. 😊