Bílá, bílá, bílá. Bílý sníh a bílé hrnky, na jaře když kvetou trnky – a také hrála BÍLÁ BARVA hlavní roli ve středu 20. ledna, kdy se naše mateřská škola, děti i zaměstnanci oblékli do bílé barvy a společně jsme si užili NÁŠ BÍLÝ DEN.

Nejen že jsme se všichni radovali z toho, že nám  „děda Mráz“ nadělil vydatnou sněhovou nadílku za našimi okny, ale ve středu zavítal i k nám do třídy  „Myšek“ a  „Soviček“, vlastně do celé naší školky. Představte si, že nám dokonce i ve třídách maličko nasněžilo, když jsme procvičovali prstíky a trhali kousky z proužků papíru. Ale sněhu bylo tolik, že musela nastoupit naše úklidová četa, která odklidila přebytek sněhu auty, košťátky, lopatkami, zkrátka vším, co bylo po ruce.

„Myšky“ dokonce navštívil kamarád sněhulák, kterého si ale nejdříve musely pomocí sněhových koulí vytvořit, také byl moc hodný a na památku si s  „Myškami“ udělal fotku. A protože byl ve třídě sám, bylo mu smutno. Proto  „Myšky“ neváhaly a sněhulákovi rázem přičarovaly spoustu dalších menších sněhových kamarádů – sněhuláčků. Co ale se dětem líbilo moc, bylo malování do  „sněhu“. Sníh přišel za námi až do školky. Díky  „sněhové pěně“ jsme mohli namalovat, co jsme chtěli a vůbec nám u toho nemrzly prstíky. Samozřejmě nechybělo plno cvičení, které probíhalo v duchu bílé barvy. „Sovičkám“ se zase líbila dechová cvičení a hry s bílými peříčky, povídání o Antarktidě nebo vymýšlení toho, co všechno může být bílé. Modelovali jsme koule, které se nám zpočátku moc nedařily, ale nakonec nám chodbu zdobí plno krásných sněhuláčků a jeden úžasný tučňák od Verunky. Tělocvična se otřásala při hře „Na ledové kry“, kdy se dvojice dětí přesunovaly k cíli na bílých papírech. Třídy se otřásaly v základech při sněhové  „koulovačce“, nebo házení sněhových koulí do  „závějí“. Se sněhovými koulemi a malými kouličkami jsme si také pohráli, cvrnkali jsme, foukali jsme a přenášeli koule z jednoho místa na druhé pomocí různých částí našeho těla. Také jsme využili naší sněhovou nadílku za okny a zbytek dopoledne strávili na naší zahradě bobováním, stavěním sněhuláků, zkrátka jsme si sněhu užívali plnými doušky.

A že jsme si hráli jen my? Kdepak, na náš bílý den nezapomněly ani paní kuchařky a vymyslely nám doslova bílý jídelníček, všechno jídlo a pití bylo bílé. Moc se BÍLÝ DEN líbil a věřte, že si ho zase za rok rádi zopakujeme. Děkujeme všem rodičům za snahu obléci děti do bílého oblečení a také za nápadité kostýmy, které některé děti měly. Bez vás by to nebylo ono.

Děkujeme za spolupráci a těšíme se na další  „netradiční“ dny.