,,Únor ťuká na dveře, Masopust mu otevře. A ten pán Karneval, pozve nás na velký bál.“  A tak SOVIČKY I MYŠKY přivítali náš pohádkový karnevalový týden. Začali jsme hned ráno v pondělí, kdy se celá naše školka proměnila v karnevalové veselí. Děti se naladily na karnevalové radovánky a tak nic nebránilo tomu, aby se v úterý dne 25. února konal KARNEVAL. Přivítali jsme mezi námi spoustu pohádkových bytostí, nechyběli princové, princezny, zvířátka, rytíři, víly, superhrdinové, čarodějnice, a dokonce k nám zavítaly i Elzy z Ledového království.

Hned ráno jsme začali náš karnevalový den přivítáním a představením všech masek v kruhu, následovalo spoustu soutěží, radovánek a nechyběla ani tradiční diskotéka, tančení a „dovádění“. Také nás navštívila „Balónková Evička“  se svým představením plné barevných balónků, ze kterých každému vykouzlila balónkové překvapení.

Také jsme v tomto týdnu nezapomněli na procvičování našich prstíků. Vyráběli jsme karnevalové masky – škrabošky, pusinky a klauny. Stříhali jsme, skládali, lepili, malovali a přitom jsme si krásně odpočinuli.

Ke konci týdne jsme také dostali chuť na něco dobrého a s pomocí paní kuchařek jsme si upekli a nazdobili masopustní koláče, které zaplnily naše bříška. A co by to bylo za veselí bez masopustního průvodu? V pátek jsme se v tělocvičně z důvodu nepříznivého počasí vyparádili různými maskami a za velkého hlaholu, zpěvu písní, doprovázených na hudební nástroje jsme se společně veselili. Tento týden jsme si náramně užili, byl plný smíchu a radosti všude kolem nás.