Bílá, bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila – nám MYŠIČKÁM a SOVIČKÁM se líbí moc. A proto se v úterý 28. ledna oblékla naše mateřská škola, děti i zaměstnanci do bílé barvy a užili jsme si NÁŠ BÍLÝ DEN.

Ve třídě Myšiček jsme začali tradičně den naším přivítáním a pozdravem, následovalo cvičení, které probíhalo v duchu bílé barvy. Zahráli jsme si pohybovou prosociální hru s bílými peřinkami, nechyběla ani rozcvička se sněhovými koulemi a družstva VLOČEK A SNĚHULÁKŮ při následné „koulovačce“. Také jsme si podle vzoru nebo libovolně poskládali pár obrázků z bílých PET víček. Ale největším překvapením pro děti bylo, že do naší třídy dokonce i maličko nasněžilo. Děti si mohly ze „sněhu“ vytvořit sněhové koule, sněhuláky a pohrát si se sněhovou nadílkou.

Děti ze tříd Soviček si také bílý den náramně užily. Celý den začaly v ranním kruhu, kde měly za úkol vymýšlet, co vše může být bílé. Zahrály si plno pohybových her se sněhovými koulemi, se kterými si pořádně zadováděly. Nechyběla ani tradiční „koulovačka“ či hod sněhovou koulí na cíl. Dokonce k nim do třídy přiletěl i veliký mrak plný sněhových vloček, jenže byly moc veliké a tak mráček poprosil děti o pomoc. Děti mráčku pomohly a z velikých vloček udělaly vločky menší. Nakonec děti vyhazovaly sněhové vločky nad hlavou a i třída Soviček byla rázem plná sněhu. Ale i sníh se musí odklidit, a tak děti využily auta na odklízení sněhu a hned byla třída zase uklizená.

Na náš bílý den nezapomněly ani paní kuchařky, připravily si pro nás bílý jídelníček, všechno jídlo bylo bílé. Dětem i nám se bílý den moc líbil, za což patří poděkování i Vám rodičům. Moc děkujeme za snahu obléci děti do bílého oblečení. A už nyní se těšíme na další barevné dny.