Jaký byl halloweenský den u nás ve školce? Ve čtvrtek 31. října ráno jsme ho zahájili „strašidelným rejem“ – diskotékou v tělocvičně a přehlídkou halloweenských oblečků a masek. Jen co jsme se nasvačili, měli jsme opět i v tomto školním roce možnost přivítat u nás babičky z Domu pečovatelské služby. Na setkání jsme si ve třídě Soviček nachystali halloweenské pečení. A víte čeho? No přece strašidelných čokoládových sušenek a „kostí“ ze slaného těsta sypaných sezamem. Díky paním kuchařkám, které nám připravily těsta jsme už „jen“ s dětmi vykrajovali a v kuchyni se peklo „o sto šest“ – celkem 9 plechů. Babičky ocenily výslužku, ale hlavně to, že byly mezi dětmi, které jim zazpívaly a zarecitovaly. Společně s námi si rády zazpívaly lidovou písničku. Po obědě nás čekalo milé překvapení od p. kuchařek v podobě rakvičky. To byla dobrota. Odpoledne jsme se chystali na „dýňování“ s rodiči. Školka se začala plnit a kolem páté doslova praskala ve švech, v obou třídách se tvořilo a dlabalo z dýní. Výsledkem byly nejen strašidelné dýně, ale také kočky, medvídek, a jiné výtvory. To ještě ale není všechno. Když jsme dýně na zahradě rozsvítili, „pokochali se“ a vyfotili, zůstaly tu některé Sovičky na spaní. Zkrátka ti odvážní si ještě užili halloweenský večer, kdy jsme tvořili dýně z mandarinek, které si děti odnesly domů, hráli různé hry, třeba „Na ducha“, „Co tě napadne?“ aj., ale nejvíc se děti těšily na strašidelnou stezku odvahy a také mlsání všelijakých dobrot od maminek, které nás opravdu zásobily. Měli jsme dokonce i nádherný dort s duchy, díky paní Dudášové, na kterém jsme si pochutnali až druhý den. Moc děkujeme. Tečkou byla pohádka na dobrou noc a zanedlouho děti usnuly plné zážitků. Spinkání ve školce se nám zkrátka moc líbilo. DĚKUJEME VŠEM RODIČŮM ZA ÚČAST A FAJN STRÁVENÉ ODPOLEDNE A PODVEČER S CELÝM NAŠÍM KOLEKTIVEM MŠ.