Milí rodiče,

zdravíme vás ze Smržovky, je tu hezky, máme se fajn. Den utekl jako voda, po obědě jsme byli na procházce po okolí. Sníh je jen někde, ale pěkně jsme si zařádili a zítra vyrážíme bobovat. Vaří tu výborně, všem nám chutnalo. První den máme za sebou, ve 21 hodin už všichni spinkáme. Ahooj a zase zítra.

Zdravíme ze Smržovky!

Druhý den naší zimní výpravy jsme zahájili bobováním u chaty. Chvíli nám sice trvalo, než jsme se oblékli a vypravili, ale stálo to za to. Počasí je super, na kopci nám pěkně vyhládlo a k obědu jsme si dali rýži a dětský guláš. Po obědě chvíli odpočinek a zase hurá ven, aby se nám večer pěkně spinkalo. Maminky mohu uklidnit, slzičky se sice objevily, ale jen na chvilku u tří dětí a jinak musíme všechny pochválit, jsou stateční a všechno je v pohodě 🙂

Ahooj všem,

posíláme pozdravy, a to hlavně opuštěným rodičům 🙂 Než budu mít čas vám napsat všechny novinky, což bude zhruba kolem 20.30 hodin, až uložíme děti, chtěla bych jen krátce napsat, že je všechno v pořádku a máme se krásně, počasí nám přeje. Pokud by někdo měl nějaký dotaz, můžete mi napsat na školkový e-mail: semecka@mslibusina.cz

Dobrý večer,

dnes jsme si ještě parádně zabobovali a zasoutěžili na sněhu. Promáchaní jsme spěchali na oběd a odpoledne jsme se vydali na výlet do města, do prodejny skla GLASSUNICUM, kde jsme si vše prohlédli a domluvili si zítřejší korálkovou dílničku. Na zpáteční cestě jsme si pohráli v lesoparku u PARKHOTELU, kde se dětem moc líbí tamní dětské hřiště. Také jsme obdivovali zdejší krásný barokní kostel sv.Archanděla Michaela, uvnitř nás provedla místní paní, která byla moc milá, dala dětem dáreček a chválila nám naše šikovné a hodné děti. Na každé jídlo se děti těší a dnes obzvlášť, protože byly ovocné knedlíky s tvarůžkem – jahodové a borůvkové. Máme tu i svačiny, ovoce a pitný režim, kdy si děti mohou vybrat ze tří druhů pití. Večer po pohádce všichni krásně usnuli a věřte, že my bychom usnuli okamžitě také 🙂 Dobrou noc a zase zítra.

Zdravíme naposledy od Potůčku,

na úvod něco pro zasmání: paní učitelka povídá (někdo brečí): „Tak už to na tebe padlo?“ a ozve se: „A co na něj spadlo?“  Jinak je všechno v pohodě, den utekl jako voda. Dopoledne jsme bobovali, závodili i v družstvech, např. „na psí spřežení“. Všichni dostali zasloužené medaile. K tomu jsme si zazpívali naší horskou hymnu „My jsme malé Sovičky“. K obědu byla rajská s těstovinami a po krátkém odpočinku jsme vyrazili do města. Další zprávy později, Sovičky už máme hoodně unavené.

Poslední večer, 21. 3. 2019

Na korálkové dílničce si děti vyráběly náramky, buď pro sebe, nebo pro maminky a bavilo je to, měly radost, že mají dáreček. Cestou zpět jsme posvačili, pohráli jsme si na hřišti, rozloučili jsme se se sněhem a před večeří jsme si  zamuzicírovali. K večeři jsme měli francouzské brambory a zítra k obědu si děti pochutnají na mletém řízečku s bramborovou kaší. Po pohádce všichni krásně spinkají a těší se domů. Zítra nás čeká balení 🙁 a krátká vycházka. Čekejte nás před MŠ kolem 14.30 hodin. Na shledanou zítra.